Eleganckie sukienki

Poruszając temat eleganckich sukienek, warto zadać sobie pytanie, co jest wyznacznikiem owej elegancji. Nie chodzi tu tylko o krój. Owszem – im jest on prostszy i bardziej symetryczny, tym wyższe wrażenie elegancji sprawia. W przypadku eleganckich sukienek powinno unikać się świecących dodatków, które w przypadku niektórych kreacji potrafią sprawiać wrażenie „jarmarkowości”. Eleganckie sukienki muszą dobrze pasować do wielu okoliczności, w tym również do spotkań biznesowych. W zależności od tego, jak bardzo zróżnicowane spotkania są przewidywane, tym lepszym rozwiązaniem jest posiadanie odpowiedniego zestawu sukienek, dopasowanego do charakteru spotkania.

Czy każda sukienka będzie odpowiednia do każdej okazji?

Tutaj odpowiedź będzie jednoznaczna: nie. Są sukienki, których krój i kolorystyka zdecydowanie nie będą odpowiednie w pewnych okolicznościach. Nie ukrywajmy – jasne, rzucające się w oczy kolory nie będą dobrze widziane na takich uroczystościach, jak chociażby pogrzeby. Warto także patrzeć na sukienki pod kątem biznesowym. Nie bez powodu przyjęło się, iż na spotkania biznesowe najpopularniejsze są sukienki w stonowanych kolorach. Rzecz jasna nie zaleca się białych sukienek, nawet niezależnie od ich kroju. Łatwo mogą się ubrudzić i na ważnych spotkaniach nie wystawia to najlepszego świadectwa osobie, która takową sukienkę nosi.

Stonowana kolorystyka – uniwersalne kreacje?

Stonowana kolorystyka sukienek jest jak najbardziej dobrym rozwiązaniem. Elegancie sukienki na spotkania biznesowe nie mogą za bardzo rozpraszać uczestników spotkania – w bardziej konserwatywnych środowiskach taka osoba może zostać ze spotkania wyproszona. Najrozsądniejszym wyborem jest kolor szary i wszystkie jego odcienie. Przed spotkaniem z zagranicznymi kontrahentami warto dowiedzieć się, czy dane kolory w ich kulturze nie są niemile widziane, lub też są przypisane do konkretnych okoliczności. Weźmy na przykład Japończyków. Na spotkania biznesowe kategorycznie nie powinno się stosować białej odzieży – w kraju kwitnącej wiśni kojarzy się on przede wszystkim z żałobą. Pstrokate kolory również nie są mile widziane. Jeżeli już nie mamy innego wyboru i pojawiamy się w sukience z nadrukami – unikajmy tych, na których wyeksponowana jest liczba 4 – w Japonii kojarzona jest ona ze śmiercią i nieszczęściem.  Jaka powinna być więc elegancka sukienka na spotkanie biznesowe? Stonowana, bez nadmiernej ilości dodatków (minimalizm jest tutaj wskazany), nie może ona być również nazbyt obcisła i posiadająca zbyt duży dekolt.

Artykuł został przygotowany wraz ze specjalistami z https://oh-my-wear.com/pl/kolekcja/sukienki

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *