hub:raum Krakow po raz trzeci wybrał najlepsze startupy

Zakończyła się 3 edycja turboakceleratora hub:raum Kraków WARP – jednego z największych tego typu programów dla startupów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Jury, złożone z ekspertów hub:raum Kraków, T-Mobile Polska i Deutsche Telekom oraz mentorów i partnerów wybrało spośród 11 finałowych drużyn z 9 krajów najlepszy startup tej edycji akceleratora. Został nim Devicehub.net – platforma komunikacyjna w chmurze dla urządzeń Internet of Things.

Startup-idea-building

9 grudnia zakończyła się trzecia edycja hub:raum Kraków WARP – jednego z największych programów akceleracyjnych w regionie Europy Środkowo – Wschodniej. Podczas ośmiu intensywnych dni, 11 zespołów z Polski, Grecji, Rumunii, Serbii, Chorwacji, Hiszpanii, Macedonii, Węgier i Izraela, uczestniczyło w warsztatach i wykładach prowadzonych przez ekspertów i mentorów będących częścią światowej sceny starupowej. Jedynym polskim startupem zaproszonym do 3 edycji hub:raum Kraków WARP był Sense, aplikacja oferująca indywidualnie wyselekcjonowane materiały prasowe, zgodne z zainteresowaniami poszczególnych użytkowników.

Każdy zespół otrzymał 5.000 dolarów w usługach Amazon Web Services, natomiast zespół hub:raum Kraków przyznał specjalną nagrodę w wysokości 5.000 euro zespołowi Devicehub.net.

Wszystkie 11 zespołów zostało zaproszone do dalszych rozmów dotyczących inwestycji. Jeśli zakończą się one sukcesem, to wybrany projekt (lub projekty) otrzyma finansowanie (do 80.000 euro), mentoring, darmową przestrzeń coworkingową oraz, co najistotniejsze, dostęp do sieci nawet 150 milionów klientów operatorów Grupy Deutsche Telekom w 12 europejskich krajach.

„Ta edycja utwierdziła nas w przekonaniu, że idziemy w dobrym kierunku. Przez osiem dni w hub:raum Kraków gościliśmy młodych, niesamowitych ludzi, skupionych na pracy nad swoim projektem i jego rozwojem, myślących biznesowo i posiadających świetne techniczne umiejętności. Widzieliśmy jak pracują i jak poważnie traktują swoje przedsięwzięcia, a także udział w WARPie. Czwarta edycja, o której już intensywnie myślimy, będzie jeszcze większa i atrakcyjniejsza. Do współpracy zapraszamy firmy będące liderami na rynku technologicznym, z którymi już prowadzimy rozmowy. – mówi Jakub Probola, Head of hub:raum Kraków.

Nabór do kolejnych programów hub:raum Kraków już się rozpoczął! Jeśli chcesz zgłosić swój startup, wypełnij formularz na www.hubraum.com/apply (wybierając „Krakow” oraz „Accelerator”).

 

Zwycięskie zespoły 3 edycji hub:raum Kraków WARP:

1 miejsce: DeviceHub

Devicehub.net jest to platforma internetowa, która nie tylko zbiera dane, ale również nadaje sens danym wygenerowanym przez miliardy podłączonych urządzeń i pomaga podejmować lepsze, bardziej świadome decyzje. Więcej informacji: http://devicehub.net/

 

2 miesjce: Driver Copilot

Driver Capilot Suite jest rozwiązaniem, które pozwala łączyć ze sobą poszczególne auta celem większego bezpieczeństwa kierowców oraz bardziej efektywnemu ruchowi drogowemu. Umożliwia firmom ubezpieczeniowym, dystrybutorom samochodów, firmom oferującym pomoc drogową i wynajmującym auta, lepiej docierać z ofertą nowych i innowacyjnych rozwiązań do potencjalnych klientów. Więcej informacji: http://www.amodo.eu/driver-copilot-suite/

 

3 miejsce: Pzartech

Druk 3D wymaga uproszczenia by stać się popularnym, ogólnodostępnym rozwiązaniem. Firma Pzartech proponuje konsumentom one-stop-shop, czyli współpracujące ze sobą usługi drukarskie 3D połączone z ideą odwróconej aukcji. Elementy są drukowane wygodnie, tanio i lokalnie. Pzartech chroni własność intelektualną poprzez uniemożliwienie dostępu konsumentowi do plików 3D i poprzez wdrażanie rozwiązań zabezpieczających drukowanie. Pzartech działa na różnych rozwiązaniach, tak aby drukowanie 3D  było łatwością dla każdego, kto posiada drukarkę. Więcej informacji: http://www.pzartech.com/

 

O hub:raum Kraków

hub:raum Kraków to Centrum Innowacyjności dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej, stworzone przez Deutsche Telekom Group w kwietniu 2013 roku. Centrum skupia się na wspieraniu innowacyjnych pomysłów umożliwiając im dotarcie do europejskich rynków dzięki zasobom Telekomu, co oznacza m.in. pre-instalację na telefonach, łączenie z ofertami operatorów czy wspólne kampanie marketingowe. hub:raum oferuje także finansowanie (do 80.000 euro per projekt), mentoring i przestrzeń co-workingową.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *