prc room assignment case study approach essays on short term travel nurse assignments

Co robić i co grozi w razie zgubienia dowodu?

Sytuacja związana ze zgubieniem dowodu osobistego, niestety należy do najmniej przyjemnych i najbardziej stresujących. Ważne jest, by od razu, gdy tylko zauważymy brak dowodu osobistego, zgłosić to w odpowiednim miejscu. Jest to najważniejszy dokument jaki posiadacie, a w przypadku, gdy trafi w niepowołane ręce, mogą pojawić się spore problemy. Chociażby z zaciągnięciem pożyczki bądź kredytu, przez osobę dysponującą naszymi danymi osobowymi.

Jak postępować podczas zgubienia dowodu osobistego?

Najlepszym rozwiązaniem jest zgłoszenie zagubienia dowodu osobistego na policji, bądź w urzędzie gminy. Takie postępowanie jest również konieczne w momencie, gdy dowód zostanie skradziony. Dowód osobisty jest konieczny do załatwienia wielu najważniejszych spraw – jest potwierdzeniem Twojej tożsamości. Bez dowodu osobistego, nie jesteśmy również w stanie zaciągnąć kredytu, bądź pożyczki. Pamiętajmy, że w temacie zaciągania kredytów, wielu oszustów czeka tylko na okazję, by zaciągnąć kredyt na czyjeś nazwisko. Oczywiście, firmy czy banki udzielające pożyczek powinny rzetelnie sprawdzać tożsamość Klienta, jednak w przypadku zaciągania ich przez Internet może to być utrudnione. Doradcy z rzetelnych firm jak kredytok.pl ostrzegają przed takimi sytuacjami. Warto być czujnym i uważnym, nie zwlekać ze zgłoszeniem utraty dowodu. Niestety, z roku na rok liczba takich sytuacji stale wzrasta. Wielu z nas dopiero po pewnym czasie zauważa brak dowodu osobistego.

Pożyczki można zaciągnąć przy okazaniu dowodu osobistego

Wiele firm oferuje zaciąganie kredytów, bądź pożyczek na podstawie dowodów osobistych, tylko za pomocą Internetu. Wspomniana wyżej firma, również oferuje możliwość zaciągnięcia szybkiej pożyczki przez telefon. Ich ogromnym plusem jest fakt, że wszelkie formalności można załatwić przez Internet i telefon, jednak konieczna jest wizyta w oddziale firmy, która potwierdza tożsamość i weryfikuje dane osobowe, właśnie na podstawie posiadanego dowodu osobistego. Jest to sposób na zwiększenie bezpieczeństwa Klientów – czują, że mają do czynienia z rzetelną i wiarygodną firmą.

Author: www.PracaCzyBiznes.pl

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *