Serwisy internetowe z ogłoszeniami pracy, które warto odwiedzić gdy poszukujesz pracy

Choć coraz częściej mówi się o tym, że obecnie rynek należy do pracownika, w praktyce znalezienie pracy adekwatnej do wiedzy i doświadczenia, a do tego dobrze płatnej, jest czasochłonnym zajęciem dla wytrwałych. Na szczęście ułatwieniem są duże serwisy internetowe z ogłoszeniami pracy, które skutecznie usprawniają poszukiwania. Gdzie warto regularnie zaglądać, aby znaleźć korzystne oferty?

1. praca.money.pl

Praca.money.pl to jeden z największych serwisów internetowych z ogłoszeniami pracy, który nie tylko umożliwia pracodawcom zamieszczenie własnej oferty, ale również „zbiera” propozycje pracy z innych stron, które podjęły współpracę z tym serwisem. Co to w praktyce oznacza?

Potencjalny pracownik widzi ogłoszenia dodawane bezpośrednio na https://praca.money.pl oraz oferty znajdujące się na serwisach partnerskich, czyli: pracuj.pl, jobs.pl, praca.pl, infopraca.pl, goldenline.pl, gowork.pl, ibroker.pl, monsterpolska.pl, gratka.pl, mycv.pl oraz adzuna.pl. Dzięki tej multiwyszukiwarce pracownicy otrzymują największą ilość ofert zgodnych z wybranym charakterem zatrudnienia, stanowiskiem czy lokalizacją.

Dzięki praca.money.pl możliwe jest znalezienie zatrudnienia na pełny etat lub pracę dorywczą. Oferty można zawężać do określonej lokalizacji oraz branży/zawodu. Ponadto można przeglądać wyselekcjonowane ogłoszenia znajdujące się w działach „superoferty”, „najnowsze”, „lastminute” lub „popularne”.

Dodatkowo w serwisie umieszczane są poradniki, z których można dowiedzieć się m.in. tego, jak zadbać o rozwój osobisty, jak zaprezentować się na rozmowie kwalifikacyjnej lub jak napisać CV oraz list motywacyjny.

2. pracuj.pl

Ogłoszenia o pracy możesz znaleźć również na pracuj.pl, który jest jednym z partnerów praca.money.pl – oznacza to, że wszystkie oferty dostępne w tym serwisie wyświetlane są w multiwyszukiwarce stworzonej przez money.pl.

Aby przeglądać ogłoszenia wystarczy wybrać lokalizację (miejscowość lub województwo) oraz określić stanowisko, nazwę zawodu czy firmy. Dodatkowymi możliwościami, o których należałoby napisać, to znajdujące się w tym serwisie obszerne opisy największych firm w Polsce. Każdy taki opis zawiera sekcję „Poznaj nas”, gdzie czasami zamieszczane są filmiki dotyczące przedsiębiorstwa oraz „Najnowsze oferty pracy”.

Na pracuj.pl użytkownicy znajdą również praktyczne narzędzia, takie jak kreator CV, kalkulator wynagrodzeń lub personalny raport zarobków. Oprócz tego dostępne są artykuły poradnikowe na temat rynku pracy.

3. infopraca.pl

Serwisem cieszącym się równie dużą popularnością jest infopraca.pl, przy czym oferty znajdujące się na tej stronie internetowej udostępniane są poprzez multiwyszukiwarkę praca.money.pl.

Tak samo jak w poprzednich przypadkach, na infopraca.pl można wyszukiwać oferty pracy z całej Polski, które dotyczą różnych stanowisk. Można także skorzystać z wyszukiwania zaawansowanego, gdzie wystarczy określić takie parametry jak wykształcenie, wymiar etatu, okres umowy oraz minimalne wynagrodzenie, by wygenerować jak najbardziej adekwatne wyniki. Choć infopraca.pl jest mniej rozbudowanym serwisem od swoich poprzedników, to również stanowi skuteczne narzędzie pomagające w odnalezieniu pracy spełniającej Twoje oczekiwania.

Author: www.PracaCzyBiznes.pl

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *