tooth fairy writing paper how to write doctoral dissertation graded homework books on creative writing

Transport drobnicowy z Chin – jak zorganizować?

Coraz częściej importowane są towary z Chin, co ze względu na ich niską cenę jest bardzo opłacalne – nawet jeśli weźmie się pod uwagę koszty transportu. Jednak nie zawsze konieczna jest realizacja dużych zamówień – w ostatnich latach popularny stał się transport drobnicowy z Chin. Na czym polega, kto z tego korzysta i jak go zorganizować? Postaramy się odpowiedzieć na te pytania.

 

Na czym polega transport drobnicowy z Chin?

Przede wszystkim obejmuje przewóz towarów o niewielkich gabarytach, zapakowanych najczęściej w nieduże opakowania, np. w kartony, skrzynki, worki czy inne pakunki. Transport drobnicowy najczęściej odbywa się w kontenerach, co generuje bardzo duże możliwości dla importujących, z czym można zapoznać się na fracht.pl/poradnik/wpis/na-czym-polega-transport-drobnicowy-z-chin.

Co to oznacza? Zakupione w Chinach towary pakowane są do specjalnego kontenera, przy czym nie istnieje konieczność załadowania go w pełni. Dlatego jeśli chcesz zamówić jedną, małą przesyłkę, zostanie ona umieszczona wraz z innymi pakunkami. Oczywiście, jeśli regularnie importujesz towar z Azji do celów handlowych, może okazać się, że wynajęcie własnego kontenera jest bardziej opłacalnym rozwiązaniem.

Kto korzysta z transportu drobnicy?

Wydaję Ci się, że jedynie duże firmy sprowadzają towar z Chin? Nic bardziej mylnego – obecnie jest to tak popularne, że większość przedsiębiorstw, a nawet klientów indywidualnych się na to decyduje.

To szczególnie dobre rozwiązanie dla małych i średnich firm, które zamawiają wszystko w hurtowych ilościach. Ale dzięki stale rozwijającym się serwisom pośredniczącym w kontakcie z chińskimi sprzedawcami, tak naprawdę każdy z nas może zamówić drobnicę z Chin. W tym wypadku to oczywiście na sprzedawcy ciąży obowiązek organizacji transportu, co jednak dziś jest bardzo proste.

Jak zorganizować przewóz z Chin?

Najtańszą i przez to cieszącą się największą popularnością metodą sprowadzania produktów z Chin jest transport morski. Trzeba jednak liczyć się z tym, że to jednocześnie najdłuższa forma przewozu – gdy towar zamawiany jest bezpośrednio do Polski, cała procedura może trwać nawet do 45 dni! Jest to związane nie tylko z odległością, jaką pakunek musi pokonać, ale także z formalnościami celnymi, które muszą zostać zachowane. Istnieje również możliwość organizacji transportu do portu w Hamburgu, co jest droższą, ale za to szybszą metodą – towar jest już po ok. 30 dniach (wynika to z szybszego przebiegu procedur celnych).

Jakie są jeszcze inne możliwości? Transport lotniczy. Ten jest zdecydowanie szybszy, ale też niezwykle kosztowny. Decydują się na niego głównie przedsiębiorcy, dla których najistotniejszą kwestią jest krótki czas dostarczenia przesyłki.

A czy organizacja transportu drobnicowego jest trudna? Nie, ponieważ wszystkim zajmuje się spedytor, któremu wystarczy podać podstawowe informacje, takie jak dane kontaktowe, miejsce dostarczenia oraz ilość i sposób opakowania przesyłki. Ponadto zamawiający taką usługę może cały czas monitorować status przesyłki.

Jak widać, nie trzeba obawiać się sprowadzania towaru z Chin, ponieważ jest to bezpieczne i stosunkowo niedrogie rozwiązanie. A zyski, jakie są generowane przez zakup często nawet kilkukrotnie tańszych towarów, przewyższają koszty z tym związane.

Author: www.PracaCzyBiznes.pl

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *