Wady i zalety e-biznesu

E- biznes, zwany jest także biznesem elektronicznym. Zadania, które są wykonywane w ramach e- biznesu są realizowane są w oparciu o szeroko rozumiane rozwiązania teleinformatyczne. Obecnie, firmy działające w ramach biznesu elektronicznego wykorzystują głównie ogólnoświatową sieć Internet.

E- biznes czy warto?

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi. Wiele zależy bowiem od tego, jaki mamy pomysł na biznes, w jakiej branży chcemy działać, jaki mamy budżet, który można przeznaczyć na reklamę oraz promocję. Generalizując, warto być w Internecie jako firma, warto też próbować ocenić szanse na powodzenie działalności internetowej, a konkretne działania należy dokładnie przeanalizować rynek i wybrać odpowiedni dla naszego profilu działalności model biznesowy.

O czym pamiętać zaczynając e- biznes?

Wszystko przemyślane, zaplanowane, startujemy z biznesem. Gdy nasza firma realizować będzie sprzedaż internetową, warto na samym początku zadbać, aby platforma przygotowana została w sposób rzetelny, czytelny oraz funkcjonalny. Dla platformy sprzedażowej najważniejszymi elementami będą jasne reguły zakupu, duży asortyment produktów oraz dopasowanie form płatności do oczekiwań klientów. Warto skorzystać z integracji płatności z portalem, gwarantującym bezpieczeństwo danych, jak np. przelewy24.

Zalety e-biznesu

Podstawową zaletą są niższe koszty prowadzenia działalności. Nie potrzebna jest siedziba, w rozumieniu stacjonarnego miejsca, do którego mogą przyjść klienci, co powoduje brak kosztów związanych z wynajmem lokalu. Natomiast działalność nie jest ograniczona do określonego rynku, związanego z regionem geograficznym. Decydując się na e- biznes możemy zatem dotrzeć do potencjalnie dużego grona odbiorców, nie tylko w okolicy lecz w całym kraju, a nawet poza jego granicami. Wśród zalet, dla osób, które dopiero rozpoczynają działalność, wymienia się także niskie koszty związane z rozpoczęciem działalności oraz ograniczenie wydatków wynikających z konieczności zatrudnienia pracowników.

Wady

E-biznes posiada także wady, wśród których często wskazuje się dużą konkurencję oraz czas, potrzebny na pozyskanie klientów i budowania przywiązania do marki.

Author: www.PracaCzyBiznes.pl

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *