essay writing service illegal essay writer website thesis statement about education homework hotline phone number

Jak zaoszczędzić na samochodzie dostawczym

Właściciele firm transportowych muszą wyposażyć swoich pracowników w odpowiednie auta. Często jednak, szczególnie na początku działalności firmy, nie mogą sobie pozwolić na kupno nowego samochodu dostawczego. Istnieje jednak kilka możliwości, by zaoszczędzić a jednocześnie zagwarantować zatrudnionym pojazdy wysokiej jakości.

Leasing

Jest to bardzo rozwiązanie z kilku powodów. Dość szybko możemy uzyskać decyzję o przyznaniu leasingu, procedury są mniej czasochłonne niż w przypadku kredytu, zaś warunki bardziej korzystne. Nie musimy się także martwić oceną zdolności kredytowej. Samochody w leasingu są niejako wypożyczone/wydzierżawione. Mamy pełne prawo do korzystania z auta przez określony w umowie czas i za określoną miesięczną kwotę. Każda ofertowa leasingu jest przygotowywana indywidualnie. Pod uwagę są brane takie czynniki jak: czas istnienia firmy, jej forma prawna, wypłacalność czy ilość już posiadanych aut we flocie.

Używane

Kupno auta z rynku wtórnego zawsze wiąże się z pewnym ryzykiem. Jest ono jeszcze większe w przypadku samochodu dostawczego. Warto dobrze przemyśleć tę decyzję. Niekiedy zdarza się, że poprzedni właściciel pojazdu nieszczególnie o niego dbał. Jeśli nie posiadamy odpowiedniej wiedzy na oględziny auta warto wybrać się ze specjalistą. Pomoże nam wskazać ewentualne mankamenty w stanie technicznym samochodu. Z niektórymi poradzimy sobie bez problemu, inne mogą okazać się na tyle skomplikowane, że zakup samochodu stanie się nie opłacalny. Nie zapominajmy także o dokładnym sprawdzeniu dokumentacji pojazdu. Śmiało możemy zarządzać faktury zakupu lub (w przypadku samochodu zza granicy) dowodu odprawy celnej.

Z dwóch przedstawionych wyżej rozwiązań zdecydowanie częściej wybierane jest pierwsze. Daje ono zdecydowanie większą pewność sprawności auta. Jeśli jednak nie z jakichś powodów nie możemy pozwolić sobie na auto leasingowe i przymierzamy się do zakupu samochodu używanego, dokładnie sprawdźmy oferowany nam pojazd.

Author: admin

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *