Jak zaplanować idealne zaręczyny?

Zaręczyny to niezwykle ważny moment dla każdego związku. Zgodnie z tradycja, zadanie ich zorganizowania należy do panów. Trudno zatem dziwić się temu, że często towarzyszą temu spore nerwy – w końcu każdy mężczyzna chce oświadczyć się swojej wybrance serca w jak najlepszy sposób. Trzeba wybrać odpowiednie miejsce oraz okoliczności i przygotować to, co chcemy powiedzieć. Nie bez znaczenia jest także piękny pierścionek zaręczynowy. Jak wybrać ten idealny?

Istnieje wiele elementów, na jakie należy zwracać uwagę przy wybieraniu pierścionka zaręczynowego. Rozmiar, materiał, wygląd, styl… Wszystko to może przyprawić o prawdziwy zawrót głowy kogoś, kto nie ma z tym większego doświadczenia. Warto zatem poświęcić na to nieco czasu i zapoznać się z najważniejszymi parametrami pierścionków zaręczynowych.

Nie tylko złoto

Złoty pierścionek jest najbardziej oczywistym wyborem. Materiał ten, ze względu na swoją wartość oraz szacunek jakim się cieszy bardzo dobrze podkreśla wyjątkowy charakter oświadczyn. Złoto to również piękny i trwały kruszec, przez co taka biżuteria może służyć przez wiele długich lat. Na rynku znajdziemy pierścionki ze złota białego i żółtego – wybór zależy tu głównie od naszego gustu.

Złoto nie jest jednak jedynym dostępnym rozwiązaniem. Czasami nawet nie jest ono wskazane – na przykład w przypadku, gdy nasza wybranka jest na nie uczulona. W sklepach można znaleźć wiele innych, równie pięknych propozycji.

Kamienie szlachetne

Za równie dużą klasykę można uznać pierścionek zaręczynowy z brylantem. Tutaj pojawia się jednak poważny problem – cena. Oczywiście, każdy mężczyzna chciałby kupić dla swojej ukochanej coś najlepszego i najpiękniejszego. Taka biżuteria może jednak stanowić tak ogromny wydatek, że bez zaciągania kredytu – co oczywiście nie jest zbyt mądrym rozwiązaniem – większość nie byłaby w stanie sobie z tym poradzić. Istnieje wiele równie pięknych i znacznie tańszych alternatyw dla brylantów. Szafiry, szmaragdy, rubiny i wiele innych. Wszystkie zachwycają swoim pięknem, a jednocześnie kosztują o wiele mniej.

Trafiony zakup

Nawet najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy nie będzie zbyt udanym zakupem, jeśli zwyczajnie nie trafi w gust kobiety, która zostanie nim obdarowana. Na szczęście kobiety podchodzą do swoich pierścionków zaręczonych w nieco inny sposób, ze znacznie większą dozą uczucia i sentymentu. Nie ma właściwie znaczenia, z czego będzie on wykonany i ile kosztował. Liczy się sam gest oraz ta magiczna chwila, którą taki pierścionek reprezentuje. Mimo wszystko warto wybadać nieco, jaka biżuteria najbardziej podoba się naszej wybrance. Można dyskretnie poprosić o pomoc jej przyjaciółki czy rodzinę. Warto też obserwować, jaką biżuterię nosi ona najczęściej i na jakie rzeczy zwraca uwagę w sklepach jubilerskich.

Rozmiar pierścionka

Sporo problemów może sprawić ustalenie rozmiaru palca ukochanej, zwłaszcza w sytuacji, gdy cały zakup ma zostać zachowany w tajemnicy. Również tutaj najlepiej skorzystać z pomocy innych osób – przyjaciółki, siostra czy mama narzeczonej na pewno będą wiedziały, jaki rozmiar jest najlepszy. Można też spróbować wykraść na chwilę jeden z pierścionków ukochanej i zanieść go do jubilera, aby ocenić rozmiar. Jeśli jest to niemożliwe, można wsunąć pierścionek na własny palec; wystarczy dokładnie zapamiętać miejsce, do którego udało się nam go nałożyć.

Pierścionek zaręczynowy to rzecz czysto symboliczna. Nie trzeba wcale wydawać ogromnych pieniędzy na najdroższą biżuterię, aby wyrazić swoją miłość. Warto po prostu zwrócić uwagę na kilka podstawowych spraw, takich jak rozmiar palca, aby móc wybrać coś odpowiedniego.

Author: www.PracaCzyBiznes.pl

Share This Post On

Submit a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *